בחרו עמוד

מטרת הפוסט הבא היא לא להראות לכם איך לכתוב את קורות החיים המושלמים. רק טריק קטן שיעזור לכם להבין על מה חשוב לשים את הדגש בכתיבת קורות החיים.
השיטה הזו לא מיועדת למקרה שאתם מנסים להגיע למשרה ספציפית בחברה שאתם רוצים להתברג אליה. אלא כאשר אתם מפזרים את קורות החיים שלכם בין שלל האתרים בתקווה לקבל הזמנה לראיון ממשרה רלוונטית.
העיקרון של שיטת העבודה הזו הוא פשוט. אנחנו מחפשים את המחנות המשותפים בין כל המשרות שעברנו עליהן. כאשר נמצא אותם נוכל ליישם זאת בקורות החיים שלנו.

 

אז איך זה עובד?

  1. היכנסו לאתרי הדרושים –
    התחילו לאתר את המשרות שתרצו להגיע לראיון בהן. כשאתם עושים את החיפוש תשתדלו לשים לב שאתם לא בוחרים משרות שאולי מעניינות אתכם. אלא כאלו שתרצו להגיע אליהן לראיון בוודאות.
  1. העתיקו את תוכן המשרות –
    הכניסו את טקסט המשרות למעבד תמלילים זה יכול להיות כל מעבד תמלילים לא חשוב איזה. העיקר שבסופו של דבר כל הטקסט של משרות יהיה מרוכז שם. אין צורך לסדר אותן בצורה כלשהי.

  1. לאחר מכן קחו את כל הטקסט שאספתם ותכניסו אותו לתוך סופר מילים כמו זה שכאן.

עכשיו אנחנו יכולים לראות אילו מילים חוזרות על עצמן ולטפל בהן בקורות החיים שלנו. כמובן שיש להוריד מילות חסרות משמעות. הווידאו היה לשם המחשה של הפעולות שיש לעשות. כדי שזה יהיה אמין יותר כדאי להכניס כמות גדולה יותר של משרות אבל לא חייב.

על כל פנים,  בווידאו אנחנו יכולים לראות שהמילים שיש להן משמעות ושחוזרות על עצמן הן: ניסיון, מכירות, מטבחים וצוות.

כלומר, אם הטייפקאסט הכללי שמפרסמי המשרות מחפשים הוא מישהו שיש לו ניסיון בתחום עם יכולת מכירה שמבין במטבחים ויכול לעבוד וטוב בעבודת צוות.

עכשיו שיש לי את המידע הזה אוכל להבליט את הדברים בקורות החיים שלי כך שאוכל לקלוע כמה שיותר לפרסונה הכללית של המשרות שרציתי.