בחרו עמוד

התחרות על הלקוחות בעיצוב פנים קשה. זו אמת שידועה רק למי שחושב שלהיות המעצב\ת הכי טוב\ה זה הכי חשוב. אז חשוב להיות טוב במה שעושים כמובן אבל לא פחות חשוב הוא שאנשים אחרים ידעו כמה טוב לעבוד איתנו.

זו הסיבה שמעצבים רבים חיים על החרב בעוד שאחרים לא מסוגלים לעמוד בכמות הלקוחות. מעצבים בתחילת דרככם? הפוסט הזה הוא למענכם.

חשוב להפנים וליישם את מה שכתוב כאן. יש כאן 7 טיפים פשוטים שיעזרו לפתוח את הראש. אבל תעשו טובה, תהיו יצירתיים, להיות מעצב טוב זה גם להשתמש בדמיון, לא? 🙂

חשוב – פה לאוזן

תדאגו ליידע את הסביבה הקרובה ואנשים שאתם פוגשים במה שאתם עושים. אל תתביישו וגם אל תשחקו משחקי אגו מיותרים. אנשים יודעים להריח כנות ואמת. אם יש לכם התמחות מיוחדת תדאגו להבליט אותה בשיחה. בשלב כלשהו אנשים שדיברתם איתם יזכרו בכם כשישמעו שיש מי שמחפש עיצוב ובתקווה ימליצו עליכם. שיווק של פה לאוזן הוא השיווק האמתי כיוון שסביר שלקוח שהגיע מהמלצה הוא לקוח רציני שיסגור אצלכם בסופו של דבר.

שיתופי פעולה ועוגנים

בסופו של דבר דרך האנשים האלו יגיעו אליכם. הנה עצה קטנה שתעשה שינוי גדול: מהיום תראו בכל מי שאתם מדברים אתו בין אם זה בעל מקצוע אחר או לקוח כשותף לעשייה שלכם. חפשו את הדרך שבה קשרי העבודה שלכם יהיו מועילים לשניכם. ברגע שיש לכם עוגן הוא יפנה אליכם כל עבודה שנקראת בדרכו. הצלחתם לאסוף כמה עוגנים? עליתם על הסוס!

פרסום באינטרנט

התחילו לדאוג לזה שיהיו מי שיכירו אתכם לאורך זמן. בתחום שלנו נדיר שיגיע אליכם לקוח בשל כבר אחרי חשיפה אחת אליכם. טפחו מערכת יחסים איתו והוא בתורו ימליץ עליכם או יגיע בעצמו ברגע שיעלה הצורך בשירות שלכם. זה יכול להיות חשבון אינסטגרם, עמוד פייסבוק שהקמתם או רשימת מיילים שגדלה לה לאט לאט.

מה עם אתר אינטרנט?

מובן מאליו, אבל למקרה שלא. אם אתה לא שם אתה לא קיים. העלו אתר אינטרנט בעדיפות על פלטפורמה פתוחה כמו וורדפרס כדי שהנכס ישאר שלכם לתמיד ולא תהיו מחוייבים לאף אחד. הקפידו לעדכן ולהעלות פרויקטים חדשים לשם.

אל תעשו חינם!

הרבה מאוד מעצבים נופלים לזה “כדי שיהיה תיק עבודות”. אל תתנו שינצלו אתכם רק כי אתם חדשים בתחום. לא מעסיקים ולא אצל לקוחות פרטיים. בפוסט הזה הרחבנו על הנושא.

תחלקו את הידע שלכם

האמת היא שבתחום האדריכלות ועיצוב הפנים לא חולקים יותר מדי ידע, זו הזדמנות! תנסו לתת תשובות מדהימות לשאלות שאנשים שואלים ברשת. אל תשכחו שאחד אמנם שאל אבל הרבה אחרים רואים מה הייתה תשובתכם. מענה לשאלות רבות ברשת יהפוך אתכם במשך הזמן לאושיה בתחומכם. ברגע שאתם מבססים את מעמדכם, הפורטפוליו הופך ללא רלוונטי. אנשים כבר מניחים שאתם מקצועיים ולא צריכים שום הוכחה מעבר.

הכירו אנשים חדשים

קבלו אתגר: דברו עם מישהו חדש בכל יום. זה יכול להיות כל אחד מהמוכר במכולת ועד אנשים חשובים שתצליחו להגיע אליהם. זה יעשה קסמים. קצת קשה בהתחלה אבל קל ומשתלם מאוד בהמשך.

 

מה שכתוב כאן הוא ממש על קצה המזלג אבל זו התחלה ויש כאן הרבה שינויים שתוכלו לעשות ויועילו לכם.

קדימה לעבודה!